נפתחת קבוצה חדשה לפרויקט הנרטיבים

נפתחת קבוצה חדשה לפרויקט הנרטיבים2018-05-31T17:21:34+00:00

אנחנו פותחים קבוצה נרטיבים חדשה, לבני משפחות שכולות

חוויית הלמידה במפגשים מתבססת על שילוב בין מידע לאומי-היסטורי ובין הסיפור האישי והמשפחתי של המשתתפים

תאריכי המפגשים של הקבוצה יהיו:

 1. מפגש הכנה חד לאומי (מפגש נפרד לפלסטינים ולישראלים) יתקיים ביום רביעי ה- 20 ביוני (17:00-20:00), ברמת אפעל.
 2. מפגש דו-לאומי בסוף השבוע של ה- 29-30 ביוני בבית מלון בשטח סי (שאליו יכולים ישראלים ופלסטינים להגיע ללא אישורים). המפגש יתקיים מיום שישי בבוקר ועד ויום שבת אחה"צ, כולל לינה.
 3. מפגש חד לאומי לעיבוד חווית סוף השבוע והכנה לימי הסיור, יתקיים ביום שני ה- 9 ביולי (16:00-21:00), ברמת אפעל.
 4. יום סיור לכפר ליפתא (כפר פלסטיני שנהרס ב- 1948) יתקיים בשבת, ה-14 ביולי, מהבוקר עד אחר הצהריים המאוחרים.
 5. יום סיור ב"יד ושם" יתקיים ביום שישי, ה-27 ביולי, מהבוקר עד אחר הצהריים המאוחרים.
 6. המפגש המסכם יתקיים בסוף השבוע של ה-10-11 באוגוסט בבית מלון בשטח סי, משישי בבוקר עד שבת אחה"צ, כולל לינה.המעוניינים, אנא שלחו קורות חיים, או רקע על עצמכם, ביחד עם כמה מילים שמספרות למה אתם מעוניינים להשתתף:
  לאילה שלו בכתובת ayala@theparentscircle.org
  אתם מוזמנים גם להתקשר ל: 052-4722716, 03-5355089
  וכמובן, מוזמנים מאוד להפיץ לכל מי שנראה לכם מתאים.
לשאלות ובירורים נוספים

אודות פרויקט הנרטיבים

בני האדם נולדים עם רצונות, שאיפות ומשאלות, אותם הם מבקשים להגשים. אלא שבחברות הנמצאות בסכסוך מתמשך, רצונות ושאיפות אלו נקבעים במידה רבה על ידי הנרטיב של הקהילה אליה נולד האדם. סיפורה של הקהילה, תפיסותיה ואמונתה הם אלו אשר מכתיבים במידה רבה את מקומו ותפקידו.
הנרטיבים אליהם אנו נולדים נתפסים בעינינו כאמת, וגורמים רבים פועלים לכך שכל צד בסכסוך יכיר רק את הסיפור שלו, את הטרגדיות שלו. המרחק הפיזי והרגשי שבין שתי הקהילות המסוכסכות לא מאפשר לשמוע אחת את השנייה, לא מאפשר להכיר ולפגוש את ה"אחר".
מתוך ההבנה הזו הקים פורום המשפחות השכולות את פרויקט הנרטיבים. בפרויקט זה אין אנו מבקשים למחוק או לאשר נרטיב כזה או אחר, אלא ליצור מסע בהיסטוריה האישית והלאומית של הצדדים, תוך כדי דיאלוג עמוק, כבוד והבנה כי בכל נרטיב אישי ולאומי טמונה אמת.
הפרויקט, שהחל בשנת 2010, מיועד לציבור הרחב ומפגיש קבוצות שונות של ישראלים ופלסטינים (כ- 15 ישראלים ו- 15 פלסטינים בכל קבוצה) על מנת להכיר את הנרטיב האישי והלאומי של ה"אחר", כצעד חשוב בדרך לפיוס בין העמים.

סיור בכפר ליפתא – קבוצת ״צעירים״ של פרויקט הנרטיבים

חוויית הלמידה במפגשים אלו מתבססת על שילוב בין מידע לאומי היסטורי ובין הסיפור האישי והמשפחתי של המשתתפים. הפעילויות כוללות הרצאות של היסטוריונים פלסטינים וישראלים בנושא הנרטיבים הלאומיים המקבילים, ימי סיור להיכרות עם הטראומות הלאומיות, במוזיאון "יד ושם" להיכרות עם נושא השואה ובכפר ליפתא שנהרס ב- 1948 להיכרות עם הנכבה הפלסטינית, מעגלי שיח משותפים ועוד.
מנחי המפגשים הם חברי הפורום, ועל אף העיסוק בנושאים טעונים דואגים המנחים לייצר מרחב בטוח המאפשר לכלל המשתתפים לקיים דיאלוג אמפתי ומכיל, להיחשף למסרים של דיאלוג ושל פיוס שאותם מקדם פורום המשפחות, ולהבין את החשיבות בהכרה ב"אחר" ובנרטיב שלו בדרך לפיוס.
זהו מסע מורכב ומסובך, מלא כאבים ואתגרים.
הפרויקט ממומן מראשיתו על ידי USAID ו- EU.

Loading...